FANDOM


Polskie Towarzystwo Historii Gospodarczej
Prezes prof. dr hab. Wojciech Morawski
Profil działalności nauka
Rok założenia 2010
Nr KRS 0000368527
Data rejestracji 21 października 2010
Rodzaj stowarzyszenia stowarzyszenie
Siedziba Polska Warszawa
Zasięg Rzeczpospolita Polska
Adres ul. Wiśniowa 41 p. 74
02-520 Warszawa

Polskie Towarzystwo Historii Gospodarczej (Polish Association of Economic History) –stowarzyszenie skupiające badaczy historii gospodarczej oraz miłośników historii. Jego członkowie za cel stawiają sobie rozwijanie i popularyzowanie wiedzy w zakresie historii gospodarczej, popieranie działań zmierzających do tego celu oraz wytwarzanie atmosfery szacunku do ogólnego i lokalnego dziedzictwa historyczno-gospodarczego. Idea utworzenia PTHG narodziła się podczas konferencji naukowej, organizowanej w ramach V Wrocławskich Spotkań z Historią Gospodarczą w Dusznikach Zdroju w 2010 r.

Historia

Prace nad powołaniem stowarzyszenia koordynowali pracownicy Katedry Historii Gospodarczej i Społecznej Szkoły Głównej Handlowej. Spośród nich wyłoniony został pierwszy, tymczasowy zarząd stowarzyszenia. Tworzyli go: prof. dr hab. Wojciech Morawski (prezes), mgr Jerzy Łazor (wiceprezes), dr Andrzej Zawistowski (skarbnik), dr Anna Jarosz-Nojszewska (członek), mgr Bartosz Walicki (członek).

W maju 2011 w Karpaczu podczas VI Wrocławskich Spotkań z Historią Gospodarczą odbył się I walny zjazd PTHG, gdzie ukonstytuowały się statutowe władze stowarzyszenia.

Zarząd

Komisja Rewizyjna

Sąd Koleżeński

ŹródłaŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Polskie Towarzystwo Historii Gospodarczej z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.