FANDOM


Właściwy tytuł tego artykułu to Portal: Prelude. Z powodu ograniczeń technicznych tytuł tego artykułu jest nieprawidłowy.
Portal: Prelude
Producent Portal: Prelude Team
Silnik Source
Aktualna wersja 1.1.5
Data wydania

10 października 2007

Gatunek

logiczny first-person shooter

Tryb gry gra jednoosobowa
Platforma Windows, Mac
Język angielski, chiński, czeski, fiński, francuski, hiszpański, holenderski, koreański, niemiecki, polski (nieoficjalnie), portugalski, rosyjski, słowacki (nieoficjalnie), węgierski, włoski
Kontrolery klawiatura, mysz

Portal: Prelude - nieoficjalna modyfikacja gry komputerowej, która jest prologiem do gry Portal. Została ona stworzona przez fanów.

Opis fabuły

Abby wydostaje się z komory sypialnej i prowadzą ją dwa męskie głosy. Po zaliczeniu ostatniego poziomu Abby oddaje portal guna do składu. Następie pomaga przy uruchomieniu GLaDOS. Po wykonaniu tejże czynności dochodzi do pierwszego błędu. Po odcięciu zasilania do komory GLaDOS dowiaduje się, że ma podłączyć rdzeń moralności. Po wykonaniu tej czynności, skończyło się odliczanie i neurotoksyna zapełniła całe laboratorium. Następnie wynosi ją naukowiec w masce przeciwgazowej. Krótko po tym widzimy jak Chell dochodzi do bram Aperture i mdleje. W tej scenie można w świetle pioruna dostrzec G-mana.

Zobacz też

Linki zewnętrzne
Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Portal Prelude z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.