FANDOM


portalfilmowy.pl
internetowa baza filmów
Właściciel Stowarzyszenie Filmowców Polskich
Rejestracja opcjonalnie
http://www.portalfilmowy.pl

Portalfilmowy.pl – polski serwis internetowy poświęcony aktorom i filmom, dostępny od 2011.

Portalfilmowy.pl, który jest wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, wystartował w wersji beta w listopadzie 2011 roku. Portalfilmowy.pl to nowoczesna platforma służąca mądrej rozmowie o fascynującym świecie filmu, której głównym celem jest promocja polskiego kina.

Serwis składa się z jedenastu działów: Aktualności, Kino, DVD & Blu-ray, Kręci się, O polskim kinie, Baza filmowa, Imprezy, Film Prof, Blogi, Konkursy, Magazyn SFP.

Aktualności

Do tego działu trafiają najświeższe informacje ze wszystkich pozostałych części serwisu. Śledzenie tego działu daje gwarancję trzymania ręki na pulsie polskiej i światowej kinematografii.

Kino

Przegląd tego, co dzieje się na polskich ekranach - zapowiedzi premier kinowych, recenzje, portrety kin działających w naszym kraju, wyszukiwarka repertuaru kinowego oraz box office.

DVD & Blu-Ray

Najciekawsze pozycje wydawane na DVD & Blu-Ray - zapowiedzi, recenzje, kącik „Dla malucha” z najciekawszymi propozycjami filmów dla dzieci oraz dział „Technologia” adresowany głównie do maniaków, którzy w swoich zestawach kina domowego używają wyłącznie pozłacanych przewodów.

Kręci się

Znajdują się tu informację o wszystkich realizowanych w Polsce produkcjach filmowych - fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Przejrzysty podział na: planowane produkcje, filmy w produkcji i zakończone produkcje pozwala bardzo łatwo zorientować się w bieżącej produkcji filmowej. Dane faktograficzne uzupełniają relacje z planów filmowych i najświeższe wiadomości.

O polskim kinie

Ten dział stanowi kompendium wiedzy o polskim kinie. Oprócz najświeższych informacji o jego twórcach i ich dziełach znajdują się tutaj wnikliwe analizy zjawisk zachodzących w polskiej kinematografii. Znakomicie usystematyzowana aż prosi żeby ją wykorzystać!

Baza filmowa

Znajdą się tu w przyszłości wszystkie filmy wyprodukowane w Polsce oraz najważniejsze tytuły kina światowego. Rozbudowywane przez cały czas baza stanowi kluczowy element Portalu.

Imprezy

Najnowsze wiadomości z imprez filmowych dziejących się w Polsce i za granicą. Także, ułożony chronologicznie, katalog tych imprez, który pozwala w wygodny sposób planować swój udział w tych wydarzeniach.

Film Prof

Dział adresowany do filmowych profesjonalistów. Znajdą tu oni praktyczne informacje związane z developmentem, produkcją, dystrybucją i rozpowszechnianiem, promocją filmów, edukacją oraz aspektami prawnymi. Cała potrzebna wiedza zgromadzona w jednym miejscu.

Blogi

Różnorodność wpisów publikowanych przez blogerów sprawia, że każdy z łatwością znajdzie swój blog, którego lektura przyjemnie skomponuje się z poranną kawą. Wśród autorów m.in. Tomasz Raczek.

Konkursy

Apetyt uczestników konkursów jest wprost nieograniczony. Pośród filmowych trofeów znajdują się m.in. filmy DVD & Blu-Ray, książki, zaproszenia na imprezy filmowe i bilety do kina.

Ważne informacje

  • w 2012 ranking serwisu Wirtualnemedia.pl daje Portalowifilmowemu.pl 5 miejsce pośród polskich serwisów filmowych (www.wirtualnemedia.pl).

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Portalfilmowy.pl z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4.svg Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3.png Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki