FANDOM


Powódź w Chinach w 2012 która nawiedziła Pekin w lipcu 2012 r..

Powódź

21 lipca 2012 roku w Pekinie rozpoczęły się intensywne opady deszczu. W ciągu dnia powodzi, 56 933 ludzi zostało ewakuowanych, podczas gdy w powodzi zginęło co najmniej 95 osób a 45 osób uznano za zaginionych.

W porcie lotniczym w Pekinie powodzie spowodowały odwołanie ponad 500 lotów. W prowincji Hebei zginęło 17 osób, a 21 osób uznano za zaginionych. Straty oszacowano na (ok. 1,6 mld dolarów). Jest to największa powódź od 60 lat.

Bibliografia

  • Tragiczna powódź w Chinach – prawie 100 osób nie żyje – Wprost
  • Chiny: Co najmniej 95 ofiar śmiertelnych powodzi Onet.pl
  • Tragiczne żniwo ulew i powodzi w Chinach / Wiadomości ... – DEONŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Powódź w Chinach w 2012 z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4.svg Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3.png Ten artykuł zawiera niewystarczająco uźródłowione informacje.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki