FANDOM


Powstanie '44. Sierpniowe niebo
Gatunek Film wojenny, dramat
Rok produkcji 2012
Data premiery  ?
Kraj produkcji Flag of Poland.svg Polska
Język polski
Reżyseria Ireneusz Dobrowolski
Scenariusz Ireneusz Dobrowolski
Główne role Krzysztof Kolberger
Emilian Kamiński
Justyna Sieńczyłło

Anna Nehrebecka

Produkcja Grupa filmowa Rekontrplan
Dystrybucja Kino Świat (firma dystrybucyjna)

Powstanie '44. Sierpniowe niebo – polski film fabularny z 2012 w reżyserii Ireneusza Dobrowolskiego. Pierwotnie film miał ukazać się w 2009 roku na 65. rocznicę Powstania warszawskiego jednak nie został ukończony. Informacje o bliskim terminie ukończenia filmu i o planowanej premierze pojawiły się po raz pierwszy w połowie roku 2009. Jednak do dnia dzisiejszego film nie ujrzał światła dziennego. Jednak - według słów producentów filmu - jego produkcja trwa nadal, a prace nad nim są na ukończeniu.

Produkcja

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w 2009 roku. Premiera miała odbyć się już na 65. rocznicę Powstania warszawskiego. Informacje o bliskim terminie ukończenia filmu i o planowanej premierze pojawiły się po raz pierwszy w połowie roku 2009. Jednak do dnia dzisiejszego film nie ujrzał światła dziennego. Producenci utrzymują, że film jest w fazie postprodukcji.

Opis fabuły

Historię poznajemy oczami ukrywającego się w piwnicy domu uciekiniera z Getta – profesora Szapiro. Za jego pośrednictwem uczestniczymy w dramatycznych wydarzeniach tamtych dni, poznajemy też losy innych mieszkańców kamienicy, m.in. młodziutkiej sanitariuszki Basi i jej ukochanego żołnierza z AK Staszka. Poruszająca, wielowątkowa opowieść tworząca pomost pomiędzy teraźniejszością a czasami Powstania Warszawskiego.

Obsada

PrzypisyŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Powstanie '44. Sierpniowe niebo z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki