FANDOM


Pozabankowe Centrum Finansowe
Forma prawna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Data założenia 2004
Lokalizacja Flag of Poland.svg Polska, Grodzisk Mazowiecki
Siedziba ul. H. Sienkiewicza 25a
05-825 Grodzisk Mazowiecki
Numer KRS 0000293707
Prezes Piotr Wojtkowski
Branża finanse
Strona internetowa

Pozabankowe Centrum Finansowe (w skrócie PCF) rozpoczęła działalność w 2004 roku jako partner franczyzowy banków, od 2005 roku oferowała pożyczki wyłącznie przez Internet. Pierwszy oddział powstał w 2006 roku w Grodzisku Mazowieckim. W 2007 roku firma przekształciła się w spółkę i zajęła sprzedażą pożyczek pozabankowych klientom, którym banki z różnych względów odmawiały udzielenia kredytu[1].

Pozabankowe Centrum Finansowe była pierwszą firmą w Polsce, która kompleksowo zajęła się problemem osób wpisanych do Biura Informacji Kredytowej i jako pierwsza udzielała pożyczek klientom indywidualnym z negatywną historią kredytową.

Pierwszy oddział powstał w Grodzisku Mazowieckim już w 2006 roku, obecnie sieć własna liczy osiem oddziałów oraz kilkudziesięciu partnerów działających w całym kraju.

Pozabankowe Centrum Finansowe nieprzerwanie, od 12 maja 2012 roku uczestniczy w programie Rzetelna Firma. W 2012 roku została wyróżniona Złotym Certyfikatem Rzetelności przyznawanym przez Krajowy Rejestr Długów[2].

Główne segmenty działalności Pozabankowego Centrum Finansowego to:

  • udzielanie pożyczek
  • udzielanie rent hipotecznych.


PrzypisyŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Pozabankowe Centrum Finansowe z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4.svg Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4.png Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki