FANDOM


15 września 2007 w czasie sesji w olsztyńskiej archikatedrze św. Jakuba 15 września 2007 r. powołano trybunał rogatoryjny, który ma stwierdzić męczeństwa Sług Bożych z Archidiecezji Warmińskiej: ks. Bronisława Sochaczewskiego i 8 towarzyszy - ofiar nazizmu, oraz ks. Józefa Steinki i 36 towarzyszy ofiar komunizmu. W styczniu 2008 Metropolita Warmiński abp Wojciech Ziemba dołączył nowych kandydatów do procesu na ołtarze. W sumie w procesie rozpatrywanych jest 46 Sług Bożych niemieckiego i polskiego pochodzenia.

5 listopada 2011 uroczyście zakończył się diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego, a wszystkie dokumenty przesłano do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie[1].

Przypisy

  1. xmb / ms: Męczennicy coraz bliżej beatyfikacji (pol.). KAI, 2011-11-05.

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Proces beatyfikacyjny o męczeństwo 46 niemieckich i polskich ofiar z okresu II wojny światowej z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.