FANDOM


Przedsiębiorstwo Usług Lotniczych i Turystycznych „Turavia”
IATA
-
ICAO
TUV
Znak
TURAVIA
Historia
Data założenia 1992
Lokalizacja
Państwo Flag of Poland.svg Polska
Baza Port lotniczy Katowice-Pyrzowice
Główne porty lotnicze Port lotniczy Katowice-Pyrzowice
Port lotniczy Poznań-Ławica
Flota
Liczba samolotów 2

Przedsiębiorstwo Usług Lotniczych i Turystycznych „Turavia” Sp. z o.o. – byłe polskie linie lotnicze powstałe w Katowicach w 1992 roku. Dysponowały Boeingiem 707 i oferowały m.in. loty do Afganistanu, na Mauritius i Madagaskar. W maju 1992 roku firma wynajęła Turboleta i, z myślą o biznesmenach, na zlecenie Górnośląskiej Agencji Rozwoju i Promocji uruchomiła regularną linię z Pyrzowic do Poznania. Połączenie okazało się nieopłacalne[1].

Przypisy

  1. Teresa Semik: Zarabiać na wysokich lotach. naszemiasto.pl, 2002-01-21. [dostęp 2012-05-01].Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Przedsiębiorstwo Usług Lotniczych i Turystycznych „Turavia” z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki