FANDOM


Przystań Jachtowa Marina Hotele
Marina wiki
Przystań Jachtowa Marina Hotele
Data założenia 1997
Prezes Marcin Raubo
Wiceprezes Stanisław Żyła (Komandor)
Sekcje sportowe:

Żeglarstwo

Siedziba klubu:
Przestrzenna 7 i 11
70-800 Szczecin
Strona internetowa klubu

Przystań Jachtowa Marina Hotele - szczecińska przystań żeglarska położona na jeziorze Dąbie.

Może pomieścić ok. 90 jachtów o zanurzeniu maksymalnym 3,5 m. Cumowanie przy pomostach pływających, lub prawą burtą (long side). Posiada zaplecze sanitarne, żuraw bomowy do podnoszenia i opuszczania masztów o udźwigu do 1 t., na kei można skorzystać z energii elektrycznej i wody. Na terenie przystani znajduje się stacja paliw, plac oraz hangar, gdzie istnieje możliwość całorocznego postoju ok. 100 jednostek. Oferuje usługi z zakresu obsługi jachtów tj. slipowanie, cumowanie, mycie oraz serwis. Od 2010 roku również siedziba Jacht Klubu Polski Szczecin,

Historia

Na przestrzeni lat na terenie przystani znajdowało się kilka rożnych klubów sportowych. Zmiany szły w parze z zawieruchą historyczno-polityczną która ogarnęła Szczecin i Polskę w okresie powojennym.

W latach 60-tych i 70-tych znajdował się tu policyjny klub sportowy Arkonia. Po wydarzeniach z Grudnia 1970 nastąpił rozłam w środowisku i klub przeszedł pod zarząd KS Stal Stocznia i działał pod jej szyldem do końca lat 80-tych. Początek lat 90-tych to okres "Mariny Marco" i odrodzenia Yacht Klubu Polski na terenie Szczecina. YKP Szczecin przyjął jako swoją bazę właśnie przystań an Przestrzennej 7. Druga połowa ostatniej dekady XX wieku to powrót pod patronat Stoczni Szczecińskiej.

Od 1997 roku firma działa jako PORTA HOTELE Sp. z o.o., należąca do Grupy Stoczni Szczecińskiej Porta Holding S.A. W roku 2007 po przejęciu firmy przez obecnych właścicieli nazwa zostaje zmieniona na Marina Hotele Sp. z o.o.

Po wielu latach zawirowań rozpoczyna się odbudowa pozycji klubu, poszerzenie zakresu usług i wprowadzanie zachodnich standardów obsługi klienta do branży sportów wodnych na terenie Szczecina. Marina Hotele stawia sobie za cel bycie najbardziej elitarnym i profesjonalnym klubem sportowo – towarzyskim zarówno w regionie jak i w Polsce.

Pozostała działalność

Do zakresu usług Marina Hotele należy również działalność gastronomiczna – taka jak np. organizowanie imprez okolicznościowych oraz działalność hotelowa – dwa obiekty na terenie Szczecina, jedne na samej przystani i drugi na ul. Twardowskiego 12.

Zobacz też

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Przystań Jachtowa Marina Hotele z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera treści o charakterze reklamowym, promocyjnym lub autopromocyjnym.