FANDOM


RODcms - system zarządzania treścią, panel graficzny przeznaczony do publikacji, aktualizacji treści tekstowej, grafik, zdjęć i filmów na stronach internetowych.

Standardowe moduły w wersji 2.2

  • Menu, w tym: podstrony treściowe, przekierowania, separatory - moduł pozwalający na tworzenie, modyfikację struktury podstron;
  • Aktualności - moduł umożliwiający prezentację informacji o aktualnych wydarzeniach, nowościach w sprzedaży, również w formie miniblogu;
  • Banery i reklamy - moduł pozwalający na zamieszczanie banerów graficznych, linków lub informacji tekstowych lub reklam (np: Google AdWords) włącznie z przekierowaniem na wybrane podstrony lub inne strony, licznikami wyświetleń i kliknięć.
  • Galeria - moduł umożliwiający pokazywanie zdjęć i filmów, z wykorzystaniem atrakcyjnych efektów wyświetlania - za pomocą JavaScript.
  • Kontakt - moduł do prezentacji danych kontaktowych, interaktywnej mapy wraz z formularzem zapytania e-mail.
  • Wersje językowe - moduł do prezentacji danych w różnych językach. Obecnie w systemie jest 8 wersji językowych: polska, angielska, niemiecka, francuska, hiszpańska, włoska, rosyjska i ukraińska. Domyślną wersją jest polska wersja językowa, z możliwością zmiany na inną. Dodatkowo inne wersje językowe, niż p/w są wykonywane na zamówienie.
  • Menedżer plików - moduł umożliwiający pobieranie z dysku i przechowywanie w systemie plików, do użycia na użytek modyfikacji treści strony lub prezentowania na zewnętrznych serwisach.

System i jego historia

Agencja Reklamy ROD stworzyła system RODcms, jako narzędzie do edycji zawartości strony. Każdorazowo, przy tworzeniu strony system jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb klienta.

System został stworzony w języku PHP 5, na bazie danych MySQL.

Prace nad systemem RODcms rozpoczęły się od 2009 roku - system od początku jest tworzony wyłącznie przez przez Agencję Reklamy ROD. System rozpowszechniany jest na zasadzie komercyjnej licencji, natomiast ceny zależą od konkretnego rozbudowania strony.

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: RODcms (oprogramowanie do zarządzania treścią) z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki