FANDOM


Radio Chrześcijaninewangeliczna stacja nadająca przez internet. Powstała na początku 2004 roku. Jej podstawowym celem było i jest tworzenie platformy nadawczej dla środowisk ewangelicznych w kraju. Jest to niekomercyjna inicjatywa realizowana w pełni dzięki pomocy i wsparciu jej słuchaczy. Działania radia nie ograniczają się tylko do nadawania programów. Organizowane są spotkania słuchaczy m.in. z muzykami, wydawcami, pisarzami. Radio wspiera działania mające na celu krzewienie kultury i etyki chrześcijańskiej. Radio nadaje tylko chrześcijańską muzykę polską i zagraniczną.

Radio patronowało m.in.: Song of Songs Festival w Toruniu, Warsztatom Muzyki Gospel w Warszawie, Warsztatom dla akustyków, Ogólnopolskiej Konferencji Kobiet, Konferencji Przełom. Patronuje również koncertom, wydawaniu płyt muzycznych, filmom, jak i książkom różnych wydawnictw.

Radio funkcjonuje w ramach Fundacji Radio Chrześcijanin i realizuje jej cele statutowe. Fundacja Radio Chrześcijanin jest członkiem Aliansu Ewangelicznego w Polsce.

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Radio Chrześcijanin z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki