FANDOM


RationalFX – jest firmą brokerską świadczącą usługii międzynarodowych przelewów pieniężnych oraz transakcji dewizowych, założoną w 2005 r. w Londynie (Wielka Brytania) przez Rajesh’a Agrawal’a i Paresh’a Davdrę. Zgodnie z dyrektywą 2007/64/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 13 listopada 2007 r. regulującą transfer pieniędzy między krajami Unii, firma RationalFX wkroczyła na rynek przelewów pieniężnych i jak dotąd przesłała ponad 1 miliard funtów brytyjskich (ok.4 miliardów złotych). Wprowadzenie w życie ustawy 2007 64 EC pozwoliło między innymi na regulację przejrzystości opłat transferowych oraz prowizji za przelewy wychodzące i przychodzące oraz zakończenie monopolu banków na usługii przelewów międzynarodowych. Ustawa uregulowała również realizację transakcji płatniczych przy użyciu technologii internetowych i telekomunikacyjnych.

RationalFX jest pierwszą firmą w Wielkiej Brytanii, która wprowadziła internetowy system wymiany walut dla klientów indywidualnych po kursie aktualnym obowiązującym w czasie rzeczywistym.

Regulacje prawne i członkostwo

RationalFX jest członkiem SWIFT (numer członkowski RFXLGB21) – Stowarzyszenia na Rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej (ang. Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), które pośredniczy w transakcjach między bankami, domami maklerskimi, giełdami i innymi instytucjami finansowymi w krajach europejskich.

Ponadto działalność firmy jest autoryzowana przez Financial Services Authority (FSA – brytyjski Urząd Regulacji Rynków Finansowych), który jest quasi-sądowym organem odpowiedzialnym za regulację sektora usług finansowych w Wielkiej Brytanii. Z główną siedzibą w Londynie, FSA kontrolowana jest przez rząd Wielkiej Brytanii, ma strukturę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością a jej zarząd powoływany jest przez Skarb Państwa.

Zgodnie z Ustawą o Przeciwadziałaniu Prania Pieniędzy[1], która weszła w życie w 2007 r., firma RationalFX jest zarejestrowana jako Firma Usług Finansowych (MSB) w brytyjskim Urzędzie Skarbowym. Numer MSB: 12206957. Z tego tytułu RationalFX ma pełnoetatowego nadzorcę odpowiedzialnego za kontrolę Przeciwdziałania Prania Pieniędzy (MLRO).

Działalność firmy również podlega Ustawie o Ochronie Danych Osobowych (DPA) z 1997 r.[2] oraz jest kontrolowana przez Komisarza do Spraw Ochrony Informacji – numer PZ8997024.

Działalność

W lipcu 2008 r., dyrektor firmy Rajesh Agrawal został wybrany członkiem Towarzystwa Królewskiego (ang.Royal Society) wspierającego sztukę oraz handel na osobiste zaproszenie zarządu.

Agrawal jest również finalistą Lloyds TSB KPMG Jewel Awards za wybitne osiągnięcia w branży biznesowej i handlowej[3].

3 sierpnia 2011 r. miało miejsce podpisanie rocznej umowy sponsorskiej pomiędzy RationalFX a klubem piłkarskim Birmingham City F.C.[4][5]. Logo RationalFX pojawiło się po raz pierwszy na koszulakch piłkarzy Birmingham City FC na spotkaniu z Derby County 6 sierpnia 2011.

Również w sierpniu 2011 r. firma RationalFX uruchomiła internetową platformę międzynarodowych transferów pieniężnych Xendpay, dostępną w następujących językach: francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, chińskim oraz polskim.

Przypisy

InterwikiŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: RationalFX z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera treści o charakterze reklamowym, promocyjnym lub autopromocyjnym.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł ma niedostateczną jakość.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki