FANDOM


Rayman Junior
Wydawca Ubisoft
Seria gier Rayman
Projektant

Michel Ancel

Data wydania

2000

Gatunek

Platformowa gra 2D / program edukacyjny

Tryb gry Jednoosobowa
Platforma MS-DOS, PlayStation
Nośniki

CD

Język angielski, polski

Rayman Junior (lub Maths and English with Rayman, w USA Rayman Brain Games, jak również Amazing Learning Games with Rayman) - edukacjyjny program komputerowy bazujący na grze platformowej z cyklu Rayman. Zasadniczo oparty jest na grze decyzyjnej, gdzie na dwie lub trzy możliwe odpowiedzi z zakresu języka angielskiego i matematyki, prawidłowa jest tylko jedna, a wybranie złej odpowiedzi, które odbywa się poprzez pójście odpowiednią ścieżką, kończy się utratą życia. Poza samym pierwiastkiem edukacyjnym, gra tak jak i pierwowzór wymaga od gracza zręczności, by dostać się do miejsc, w których czeka na gracza pytanie. Każdy jeden poziom dotyczy przeważnie jednej konkretnej kategorii.

Mnogość tytułów zarówno w Europie jak i w Stanach Zjednoczonych wynika z różnych wydań gry. Choć są one wobec siebie technicznie tożsame, niektóre zostały podzielone na oddzielne moduły.

Wydania polskie

W Polsce wersja oryginalna dostępna była najpierw wyłącznie w wersji demonstracyjnej. Gra została spolszczona i wydana jako Rayman uczy matmy i polaka, gdzie ćwiczenia przygotowano pod kątem języka polskiego. Dużo później ukazała się wersja oryginalna (tylko moduł językowy, bez matematycznego) - Rayman uczy angielskiego. Ta ostatnia była dodatkowo dostępna dla dwóch kategorii wiekowych (8-14) i gimnazjum[1].

PrzypisyŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Rayman Junior z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki