FANDOM


SL SALOS Szczecin czyli Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej w Szczecinie.

Organizacja prowadzi działalność wychowawczo-sportową wśród dzieci i młodzieży miasta Szczecina przez krzewienie kultury fizycznej, rozwijanie zainteresowań sportowych i podnoszenie na wyższy poziom stanu zdrowia i sprawności fizycznej.

SL SALOS Szczecin powstał w 1993 roku na zasadach wolontariatu jako organizacja niekomercyjna, nie czerpiąca żadnych zysków ze swojej działalności, w celu propagowania sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem rodzin ubogich i niewydolnych wychowawczo. Do chwili obecnej jest jedyną organizacją w całym Okręgu Zachodniopomorskim, w której zarówno trenerzy, instruktorzy, wychowawcy jak i kadra kierownicza oraz Zarząd działają nieodpłatnie i to na tak dużą skalę (zrzesza około 800 dzieci i młodzieży).

SL SALOS Szczecin jest częścią Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polskiej (SALOS RP) oraz Światowej Salezjańskiej Organizacji Sportowej (PGS – Polisportive Giovanili Salesiane-Italia).

SL SALOS Szczecin prowadzi całoroczne zajęcia w takich dyscyplinach sportu jak piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis stołowy oraz lekkoatletyka. Zajęcia te obejmują treningi na halach, boiskach i stadionach; obozy wychowawczo-sportowe zimą i latem; rozgrywki ligowe oraz wyjazdy na turnieje i zawody sportowe o randze lokalnej, regionalnej, ogólnopolskiej, a także międzynarodowej.

Organizacji patronuje św. Jan Bosko, a motto przyświecające działalności SALOS-u brzmi: "Wychowanie jest sprawą serca". W związku z salezjańskim charakterem przedsięwzięcia wychowawacy i instruktorzy starają się wychować młodzież w duchu chrześcijaństwa, przyjaźni i wrażliwości na ludzką krzywdę[potrzebne źródło].

Miejscem rozgrywek sportowych oraz pobytu dzieci i młodzieży są obiekty Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie. Jest to kompleks, który posiada część szkolną dla 300 uczniów, stołówkę na 200 osób, bursę na 240 łóżek oraz nową halę sportową.

Zobacz też

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: SL SALOS Szczecin z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.