FANDOM


SaveUp
aplikacja mobilna
Producent iTraff Technology Sp. z o.o.
Platforma sprzętowa iPhone
System operacyjny iOS
www.SaveUp.pl

SaveUp – aplikacja firmy iTraff Technology Sp. z o. o., która wykorzystuje technologię rozpoznawania zdjęć. Przeznaczona jest dla użytkowników telefonów iPhone, odtwarzaczy iPod Touch oraz tabletów iPad wyposażonych w system iOS w wersji 4.0 zero lub nowszej. Jej podstawową funkcjonalnością jest rozpoznawanie książek na podstawie zdjęć ich okładek, wykonanych wbudowanym aparatem urządzenia.

Historia

Aplikacja zadebiutowała w Apple Store w lutym 2011 roku, w wersji beta[1]. W maju udostępniono użytkownikom update podnoszący program do wersji 1.0 i udostępniający funkcję rozpoznawania książek na podstawie ich zdjęć[2]. W mediach również pojawiły się pozytywne komentarze na temat wykorzystanej w aplikacji zaawansowanej technologii rozpoznawania zdjęć[3].

Obecna wersja

Aplikacja SaveUp w wersji 1.0 rozpoznaje książki, którym użytkownik zrobi zdjęcie aparatem telefonu. Dla rozpoznanych tytułów odnajduje ona oferty kupna w księgarniach internetowych. Umożliwia także wysłanie na wskazany adres mailowy linków do wybranych z listy sklepowych ofert. Funkcjonalnościami odziedziczonymi z poprzednich wersji aplikacji są również możliwości: rozpoznawania książek na podstawie kodu kreskowego (OMR) oraz numeru ISBN (skanowanie OCR w trybie czasu rzeczywistego). Możliwe jest także wyszukiwanie tekstowe. Aplikacja zachowuje historię wyszukiwań, co umożliwia późniejsze odtworzenie wyników.

Przyszłe wersje

W przyszłości aplikacja ma również umożliwiać kupno audiobooków oraz ebooków. Bazy danych mają być sukcesywnie poszerzane, a w ich skład ma wejść również sprzęt RTV, AGD, płyty CD, DVD oraz inne produkty[4].

Platforma

W chwili obecnej aplikacja dedykowana jest dla systemu iOS. W najbliższym czasie ma pojawić się wersja na Android. Następnie opracowane zostaną wersje dla Windows Phone 7 i pozostałe systemy mobilne.

Przypisy

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: SaveUp z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.