FANDOM


Sprzedajemy.pl – pierwsza w Polsce alternatywna dla portali aukcyjnych i serwisów ogłoszeniowych platforma handlowa dla osób prywatnych.

Logo sprzedajemy RGB 300dpi

Sprzedajemy.pl

Działanie

Sprzedajemy.pl działa w oparciu o model C2C, czyli „Customer-to-Customer”, oferując swoim użytkownikom dodawanie bezpłatnych ofert sprzedaży i lokalny handel rzeczami z drugiej ręki. Portal umożliwia umieszczanie ofert osobom prywatnym, sprzedającym zarówno przedmioty nowe, jak i używane oraz firmom handlującym tylko i wyłącznie rzeczami używanymi (np. komisy lub antykwariaty).

Transakcje zawierane są bezpośrednio między sprzedającym a kupującym – Sprzedajemy.pl nie ingeruje w ich indywidualne ustalenia, ze względu na bezpieczeństwo i swobodę lokalnego handlu. Portal nie pobiera żadnych opłat ani prowizji od sprzedaży, nie jest również wymagana rejestracja w serwisie.

Na początku lipca 2011 roku, po 4 miesiącach funkcjonowania serwisu, ilość ofert na Sprzedajemy.pl przekroczyła liczbę 100.000, a pod koniec 2011 – osiągnęła próg 200.000 ogłoszeń o sprzedaży przedmiotów wartych w sumie ponad 14 mld złotych[1].

Social selling

Platforma Sprzedajemy.pl jest ściśle połączona z portalem społecznościowym Facebook, na którym uruchomiona została aplikacja umożliwiająca dodawanie ofert sprzedaży bezpośrednio z Facebooka, bez konieczności dodatkowego logowania. Funkcjonalność ta umożliwia m.in. sprawniejsze umieszczenie oferty, gdyż część pól w formularzu jest automatycznie uzupełniana na podstawie informacji o użytkowniku umieszczonych w profilu społecznościowym.

Ofertami umieszonymi za pośrednictwem facebookowej aplikacji można (nie jest to obligatoryjne) dzielić się ze znajomymi, prezentując je w swoim profilu i pozwalając na ich dalsze polecanie i wyrażanie opinii o nich.

Historia

Sprzedajemy pl

Sprzedajemy.pl - logo na konferencji pre-launch

Sprzedajemy.pl jako spółka z obszaru e-commerce została założona w 2010 roku przez Tomasza Moroza – od ponad 10 lat związanego z branżą e-commerce w Polsce jako współtwórca i wieloletni Prezes Zarządu Travelplanet.pl S.A. oraz Szweda Daniela Tidebrinka – specjalizującego się w zagadnieniach związanych z "social selling"[2].

W marcu 2011 roku spółka przeprowadziła jedną z największych internetowych kampanii marketingowych w Polsce wprowadzających markę na rynek. Na portalu Facebook został uruchomiony trwający miesiąc konkurs, w którym nagrodą główną był samochód. Rezultatem kampanii było osiągnięcie pułapu 6 tysięcy ofert jeszcze przed oficjalnym startem serwisu i ok. 60 tysięcy fanów na portalu społecznościowym.

Przedsięwzięcie jest finansowane przez międzynarodową grupę inwestorów finansowych ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Polski i Szwecji.

Współpraca

PrzypisyŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Sprzedajemy.pl z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki