FANDOM


Student Business Angels Network (StudBAN) jest siecią zrzeszającą z jednej strony studentów, doktorantów, absolwentów, będących pomysłodawcami innowacyjnych przedsięwzięć, z drugiej zaś inwestorów (Aniołów Biznesu), gotowych do finansowania innowacyjnych pomysłów.

Cel StudBAN

Celem działalności Studenckiej Sieci Aniołów Biznesu jest poszerzanie wiedzy i świadomości środowiska studenckiego z zakresu finansów i inwestycji, w tym idei Aniołów Biznesu jako kompleksowego wsparcia finansowego i doradczego dla nowatorskich pomysłów, o wysokim potencjale rynkowym. Szerokie spektrum działań StudBAN ma na celu również wzrost przedsiębiorczości wśród grupy studentów, czego skutkiem będzie rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce. Ponadto działalność StudBAN ukierunkowana jest na osiągnięcie celów w postaci wzrostu intensywności transferu technologii do środowiska biznesu oraz zwiększenia ilości inwestycji kapitałowych zmierzających do komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych i innowacyjnych pomysłów studentów, doktorantów oraz absolwentów.

Realizacja celu StudBAN

StudBAN realizuje swoje cele m.in. poprzez organizację szkoleń, konferencji, spotkań z inwestorami, doradztwo oraz pomoc zainteresowanym podmiotom podczas procedury związanej z analizą i dopracowaniem pomysłu, promocję i przekazywanie dobrych praktyk. Realizacja powyższych działań jest prowadzona we współpracy z największymi i najbardziej renomowanymi uczelniami wyższymi w kraju oraz organizacjami, których działalność związana jest ze środowiskiem studenckim.

Struktura StudBAN

Student Business Angels Network jest autorskim przedsięwzięciem Instytutu Nauk Ekonomicznych i Społecznych, który jest jego koordynatorem i zarazem podmiotem realizującym działania w ramach Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu – Innowacja (PSAB-I) ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałania 3.3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Podmiot ten jest fundacją, która została założona przez ekspertów z dziedziny rynków i instrumentów finansowych o wieloletnim doświadczeniu praktycznym oraz dydaktycznym. Ponadto StudBAN jest wyspecjalizowaną siecią, w zakresie grupy pomysłodawców, działającą w ścisłej współpracy z PSAB-I. Przedsięwzięcie to obejmuje swoją działalnością pomysłodawców oraz Aniołów Biznesu z całej Polski. StudBAN jest także członkiem Association of Business Angels Networks (ABAN) - organizacji, która umożliwia wielopłaszczyznową współpracę podmiotów rynku early-stage w Polsce.

Patronat Honorowy

Projekt Studenckiej Sieci Aniołów Biznesu otrzymał Patronat Honorowy Narodowego Banku Polskiego.

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Studencka sieć aniołów biznesu z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4.svg Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4.png Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.
Traffic lights 4 states 4.png Ten artykuł zawiera treści o charakterze reklamowym, promocyjnym lub autopromocyjnym.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki