FANDOM


Thorr's Hammer – zespół muzyczny podchodzący ze Stanów Zjednoczonych, wykonujący death metal/doom metal.

Thorr's Hammer został założony w Ballard w stanie Washington przez Grega Andersona i Stephena O'Malleya w zimie na przełomie lat 1994/1995. Niedługo potem Runhild Gammelsæter przyjechała z Norwegii do USA i dołączyła do zespołu jako wokalistka i autorka tekstów. Zespół zasiliły jeszcze dwie osoby: Jamie Sykes i James Hale. Zespół był aktywny przez 6 tygodni, nagrał jedno demo i jedną EPkę. Rozpadł się po tym, jak Runhild wróciła do Oslo. Pozostali członkowie założyli formację Burning Witch, a Runhild razem z Jamesem Plotkinem (Khanate) założyła formację Khlyst.
W 2009 roku zespół reaktywował się i dał jeden koncert na festiwalu Supersonic Festival w Birmingham. W wywiadzie dla magazynu Rock-A-Rolla Runhild Gammelsæter powiedziała, że może w przyszłości stworzą coś nowego.

Skład zespołu

  • Runhild Gammelsæter – wokal i teksty
  • Greg Anderson – gitara elektryczna
  • Stephen O'Malley – gitara elektryczna
  • James Hale – gitara basowa
  • Jamie Sykes – instrumenty perkusyjne

Dyskografia

  • Sannhet i Blodet (Demo 1995)
  • Dommedagsnatt (Kaseta 1996, CD 1998)

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Thorr's Hammer z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.