FANDOM


Towarzystwo Bory Dolnośląskie im. Klausa Haenscha
Prezes Krzysztof Wachowiak
Nr KRS 0000160383
Data rejestracji 30 kwietnia 2003
Rodzaj stowarzyszenia Stowarzyszenie
Siedziba Szprotawa, Flag of Poland.svg Polska
Adres Osiedle Słoneczne 6 lok. 17
67-300 Szprotawa
Strona internetowa

Towarzystwo Bory Dolnośląskie im. Klausa Haenscha – powstało początkowo jako stowarzyszenie zwykłe, zrzeszało regionalistów szprotawskich w celu propagowania regionu turystycznego Bory Dolnośląskie i uwypuklaniu jego walorów przyrodniczych i historycznych. Z początkiem 2003 roku Towarzystwo uzyskało osobowość prawną. Jego siedziba mieści się w Szprotawie. Tam znajduje się również prowadzone przez TBD Muzeum Ziemi Szprotawskiej, które w ramach współpracy z gminą realizuje program promocji regionu.

Działalność

Działania członków TBD zapobiegły nielegalnemu składowaniu odpadów na terenie wsi Stara Oleszna w województwie Dolnośląskim w gminie Bolesławiec oraz do ograniczyły nielegalne wycinki zabytkowych pomników przyrody[1]. TDB organizuje akcje dla młodzieży, zarówno w Muzeum, jak i w terenie – lekcje o regionie. Towarzystwo wydaje regionalny "Magazyn Bory Dolnośląskie". Promuje region, m.in. przez otwieranie lokalnych izb historii, tworzenie szlaków turystycznych i prace badawcze nad historią Wałów Śląskich.

Przypisy

  1. Krzysztof Federowicz: Przyroda Wygrała !!!, Tygodnik Żarsko-Żagański, Nr 166/2007 9, 10 czerwca, Str 1.

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Towarzystwo Bory Dolnośląskie z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł zawiera niewystarczająco uźródłowione informacje.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki