FANDOM


Umiejętności (ang. skills) – oznaczają zdolność do stosowania wiedzy i korzystania z know-how w celu wykonywania zadań i rozwiązywania problemów.

Pojęcie umiejętności w kontekście ram kwalifikacji

Deskryptory w ramie kwalifikacji (ERK i PRK) opisują efekty uczenia się w trzech kategoriach. Jedną z nich są umiejętności.

W Europejskiej Ramie Kwalifikacji (ERK) umiejętności określa się jako kognitywne (obejmujące myślenie logiczne, intuicyjne i kreatywne) oraz praktyczne (obejmujące sprawność i korzystanie z metod, materiałów, narzędzi i instrumentów).

Inne terminy o zbliżonym znaczeniu

  • know-how
  • sprawność w (czymś)
  • biegłość w (czymś)

Bibliografia

Linki zewnętrzne

InterwikiŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Umiejętności z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł zawiera niewystarczająco uźródłowione informacje.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki