FANDOM


EgyptIsraelBorderEilat

Okolice wadi przy obecnej granicy egipsko - izrealskiej

Wadi Gira lub Wadi el-Girafi - wadi (dolina) przy granicy z Izraelem, ok. 25 km na północny zachód od Taby i Ejlatu i ok. 10 km od lotniska w Tabie, na południowo wschodnim krańcu muhafazy Synaj Północny w Egipcie, przy drodze nr 37, ok 30 km na południe od miejscowości Kuntilla.

Utożsamiane z Libną, biblijnym obozowiskiem Izraelitów na półwyspie Synaj w czasie wędrówki z Egiptu do Ziemi Obiecanej pod kierownictwem Mojżesza.
Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Wadi Gira z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki