FANDOM


Widzewskie TBS
Forma prawna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Data założenia 1998
Lokalizacja 92-230 Łódź
Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 150/152
Numer KRS 0000015840
Branża budownictwo społeczne
Kapitał zakładowy 32.225.00,- zł
Strona internetowa

Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. (WTBS) - spółka utworzona w 1996 roku uchwałą Rady Miasta Łodzi. Jej podstawowym celem jest realizacja programu społecznego budownictwa czynszowego na terenie Łodzi.

Zakres działalności

Poza budowaniem budynków mieszkalnych, WTBS zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami własnymi, powierzonymi (głównie komunalnymi) oraz obsługą zleconą przez wspólnoty mieszkaniowe.

Historia

W początkowym okresie działalności WTBS budował wielorodzinne budynki mieszkalne na terenie łódzkiego osiedla Janów. Ostatni budynek na Janowie oddano do użytku 15 kwietnia 2011[1]. W międzyczasie rozpoczęto inwestycje mieszkaniowe w śródmieściu Łodzi (głównie przy ul. Nawrot). Obecnie Urząd Miasta Łodzi planuje rewitalizację centrum miasta, która ma być dokonana dzięki wybudowaniu i odnowieniu przez WTBS budynków mieszkalnych w śródmieściu Łodzi [2].

PrzypisyŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: WTBS z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.