FANDOMwww_itkacy@pl – sztuka teatralna pisana na podstawie dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Geneza i nazwa

Sztuka opowiada o dziełach Stanisława Witkiewicza, znanego jako Witkacy, jako dramaturga, konkretnie o procesie tworzenia i problematyce jego twórczości. Oparta jest na sztukach: Matka, Wariat i Zakonnica i W małym dworku[1]. Jest też poniekąd jego biografią. Scenariusz opracował Jan Polak, dyrektor Teatru Impresaryjnego (jedyny budynek teatralny we Włocławku) i Teatru Ludzi Upartych. Reżyserował on też premierę sztuki, którą realizował Teatr Ludzi Upartych.

Sam reżyser, Jan Polak, tłumaczy na swoim blogu, że nazwa bierze się z porównania, iż badanie dzieł Witkacego przypomina poruszanie się po stronach internetowych[2].

Premiera odbyła się 27 marca 2009 roku w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku.

PrzypisyŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Www itkacy@pl z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki