FANDOM


Wzrockowisko – zbiór felietonów Małgorzaty Karoliny Piekarskiej, które od stycznia 1999 do czerwca 2005 ukazywały się na łamach dwutygodnika "Cogito". W 2002 roku nakładem wydawnictwa In-rock felietony ukazały się jako książka[1].

Nazwa Wzrockowisko pochodzi od zbitki słow rock i wzrok, bo jak wyjaśniła autorka w jednym z felietonów jest to spojrzenie na świat poprzez muzykę, głównie rockową. Reakcja czytelników przerosła najśmielsze oczekiwania felietonistki. W ciągu siedmiu lat do autorki napisało kilka tysięcy czytelników.

Przeprowadzając wywiady, jeżdżąc na koncerty, spotykając się z ludźmi związanymi z muzyką, miewam różnego rodzaju przemyślenia. Dotyczą one zarówno samej muzyki, jej gatunków i odcieni, ludzi ją tworzących, kulis jej powstawania, ale nie tylko, czasem te przemyślenia dotyczą spraw spoza muzyki. Nie każdy problem można poruszyć przeprowadzając wywiad lub pisząc reportaż z koncertu. Tak zrodził się pomysł na felietony zatytułowane Wzrockowisko – napisała autorka we wstępie.

W czerwcu 2005 roku wydawnictwo podjęło decyzje o zmianie linii pisma, w którym nie ma już miejsca na felietony. Wtedy na łamach "Cogito" ukazał się ostatni felieton, nosił tytuł "Do Ani" – tak jak piosenka zespołu Kult.

Przypisy

  1. Małgorzata Karolina Piekarska: Wzrockowisko. Poznań: In Rock, 2002. ISBN 83-86365-49-8. Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Wzrockowisko z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki