FANDOM


XV Liceum Ogólnokształcące im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu - Liceum ogólnokształcące im. prof. Wiktora Degi należące do Zespołu Szkół nr 15 w Poznaniu znajdujące się na Poznańskim Piątkowie.

Historia

Szkoła powstała we wrześniu 1991 roku dzięki inicjatywie rodziców. Placówka znajdowała się w miejscu pierwotnie przeznaczonym na przedszkole. W listopadzie 1994 roku nastąpił wybór patrona, którym został prof. Wiktor Dega. Ówczesnym dyrektorem był mgr Grzegorz Liczbański.

W lutym 2007 zgodnie z uchwałą Rady Miasta[1] XV LO zostało przyłączone do Gimnazjum nr 11 tworząc tym samym Zespół Szkół nr 15 mieszczące się w nowym budynku. Obecnie funkcję dyrektora pełni mgr. Grażyna Lach.

Zobacz też

Przypisy

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: XV Liceum Ogólnokształcące im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.