FANDOM


Youtuber (rodz. żeński youtuberka, youtuberzystka, l.mn. youtuberzy, youtubersi, youtubowcy, youtuberowcy[1][2][3]) – termin odnoszący się do osoby lub osób często występujących w serwisie internetowym YouTube i wzbudzających zainteresowanie, bez względu na pełniony przez nich zawód (choć najczęściej nie są to aktorzy, piosenkarze, uczestnicy reality show, sportowcy, dziennikarze, artysci, pisarze, wolontariusze, ale raczej redaktorzy, publicyści czy blogerzy). Słowo youtuber nie jest dokładnym synonimem gwiazdy, sławy, idola, autorytetu, osoby popularnej i znanej. Youtuber to osoba, która prowadzi rodzaj vloga na serwisie YouTube. Filmy kręcone przez vlogowiczów są na przeróżne tematy, np: gier komputerowych, fotografii, makijażu, itp.

Polscy youtuberzy

Przykłady wideoblogowiczów, którzy uzyskali oglądalność ponad 6000 w ciągu dwóch dni:

  • Kamil Scheicht[4]
  • Bartłomiej Ratoń (Tivolt)[5]
  • Patryk Rojewski (ROJOV13)
  • Remigiusz Maciaszek (RockAlone2k)[6], [7]

średnia oglądalność:

oraz wideoblogi, które mają słabą oglądalność:

Przypisy

ŹródłaŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Youtuber z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki