FANDOM


Zagan Acoustic - polski zespół muzyczny założony w 2005 r. w Gdańsku przez akordeonistę Pawła Zagańczyka i skrzypka Joachima Łuczaka. Grupa prezentująca utwory na pograniczu muzyki klezmerskiej i jazzu okraszone stylistyką współczesną.

W styczniu 2012 z okazji oficjalnego 5-lecia istnienia ukazał się pierwszy autorski krążek zespołu, zatytułowany "3:1".

Pierwszy skład

W pierwszym, liczącym trzy osoby, instrumentalnym składzie zespołu znalazła się również wiolonczelistka Kamila Wyrzykowska. Dwa pierwsze lata działalności grupy, to okres współpracy z wieloma znakomitymi pomorskimi muzykami.

Obecny skład

Obecny skład zespołu Zagan Acoustic liczy cztery osoby, a tworzą go:

Członkowie grupy na co dzień zajmują się skrajnie różnymi dziedzinami muzycznymi od tzw."klasyki" przez jazz do muzyki współczesnej. Do sukcesów zespołu zaliczyć należy zajęcie I – miejsca podczas Międzynarodowego Konkursu Muzyki Rozrywkowej i Kameralnej w Giżycku oraz II –go miejsca na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Popradzie (Słowacja). Nazwa zespołu jest nierozerwalnie związana z nazwiskiem akordeonisty Pawła Zagańczyka.

Dyskografia

2012

"3:1"
Pierwszy autorski album zespołu zawiera 7 odmiennych stylistycznie kompozycji:

  1. Weź lekarstwo (oryginalna wersja na akordeon solo)
  2. Zima (Paweł Zagańczyk)
  3. Shalom (Zagan Acoustic)
  4. Nie swinguj (Joachim Łuczak)
  5. Bosa noga (Kamila Wyrzykowska/Joachim Łuczak)
  6. Tango cukrowej trzpiotki (Paweł Zagańczyk)
  7. Mimal music (Paweł Zagańczyk)
  8. Weź lekarstwa (w aranżacji Joachima Łuczaka na cały zespół)

Nagrania dokonano w studio koncertowym Radia Gdańsk przy współpracy z reżyserem dźwięku Jackiem Puchalskim.

2011

"Bernard Ładysz w moim sercu" (późniejszy tytuł: "Romanse rosyjskie")
Na płycie znalazły się romanse rosyjskie Aleksandra Wertyńskiego w wykonaniu wokalisty Piotra Lempy (bas) w aranżacjach zespołu Zagan Acoustic.

Nagrania dokonano w czerwcu 2011 r. w studio nagraniowym "TERCJA". Realizacja Paweł Żwan, Marcin Kalinowski.

"Bóg się rodzi na Pomorzu"
Płyta zawierająca polskie kolędy w wykonaniu Marszałków Województwa Pomorskiego, trójmiejskich Prezydentów, Rektorów trójmiejskich Uczelni, znanych aktorów, sportowców, biznesmenów i dziennikarzy "Dziennika Bałtyckiego". Ewangelię recytuje ksiądz abp. Tadeusz Gocłowski. Projekt powstał z inicjatywy Dziennika Bałtyckiego, a płyta dołączona została do gazety w dniu 21 grudnia 2011 r.

Nagrań dokonano w grudniu 2011 r. w Studio Nagrań Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Realizacja: Cezary Joczyn, Anna Kasprzycka.

Projekty

ŹródłaŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Zagan Acoustic z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki