FANDOM


Zespół Pieśni Dawnej "Fresca Voce" w Bydgoszczy
Dyrygent Michalina Spychalska
Państwo Flag of Poland.svg Polska
Województwo kujawsko-pomorskie
Miasto Bydgoszcz
Instytucja Młodzieżowy Dom Kultury nr 5
Rok założenia 1998
Strona internetowa

Zespół Pieśni Dawnej "Fresca Voce" w Bydgoszczy – młodzieżowy chór żeński w Bydgoszczy.

Charakterystyka

Zespół został założony we wrześniu 1998 r. przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy-Fordonie. Śpiewa w nim młodzież z bydgoskich szkół ponadpodstawowych. Repertuar zespołu to głównie muzyka wokalna średniowiecza, renesansu i baroku kompozytorów polskich i obcych. Kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest Michalina Spychalska. Zespół bierze udział w wielu koncertach, konkursach i festiwalach w Bydgoszczy i w kraju.

Od 2000 roku należy do Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Zobacz też

BibliografiaŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Zespół Pieśni Dawnej "Fresca Voce" w Bydgoszczy z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki